Obsah spravodajca:

Semináre Bezpečný domov

9.4. Martin

10.4. Čadca

11.4. Trenčín

14.5. Liptovský Mikuláš

15.5. Dolný Kubín

16.5. Zvolen

28.5. Bratislava


Prihlásiť sa na seminár

Správy PND TV

Kontakt

Pre náš dom, o. z.

Medveďovej 19

851 04 Bratislava

www.prenasdom.sk

www.ozprenasdom.sk

Odber magazínu

Bezplatné vzdelávanie v oblasti správy domu

Kúpili ste byt a neviete, čo všetko také vlastníctvo obnáša? Aké povinnosti vyplývajú z vlastníctva nehnuteľnosti a naopak, na čo máte ako vlastník nárok? Máte záujem o dianie v dome, ale stále netušíte, kde získať základný prehľad všetkého, čo je pre správny chod domu nutné vedieť?

Ako vlastník bytu máte tiež podiel na spoločných častiach domu, akými sú napríklad strecha, opláštenie domu, vstupné portály atď. Podieľate sa teda aj na ich správe a máte zodpovednosť za ich technický stav a bezpečnosť. Ak sa odtrhne kus strechy a zraní niekoho na ulici, podiel na vzniknutej škode dopadá aj na vás.

Aby sa človek mohol o svoj a prípadne aj o zverený majetok starať so „starostlivosťou riadneho hospodára“, nemusí byť odborníkom na všetky technické, ekonomické a právne oblasti. Pre tieto prípady sme tu my, združenie Pre náš dom. Pod názvom Bezpečný domov pre vás pripravujeme mnoho vzdelávacích seminárov na rôznych miestach Slovenska. Semináre Bezpečný domov sú v tejto chvíli bezplatné, aby informácie o správe bytových domov boli dostupné čo najväčšiemu počtu obyvateľov. V rámci seminárov sú k dispozícii výukové materiály a možnosť konzultácie problémov priamo na mieste s prednášajúcim odborníkom.

Aké témy semináre ponúkajú:

  • GDPR v kontexte bytového domu
  • Zodpovednosť člena výboru (predstavenstva)
  • Ako sa pripraviť na rekonštrukciu bytového domu
  • Správa v bytovom dome po rekonštrukcii
  • Financovanie úsporných opatrení
  • Aktuálne dotačné výzvy

 

Predbežné termíny pre jar 2019:

9. 4. Martin

10. 4. Čadca

11. 4. Trenčín

14. 5. Liptovský Mikuláš

15. 5. Dolný Kubín

16. 5. Zvolen

28. 5. Bratislava

Semináre prebiehajú vždy v čase od 9:00 do 14:00. Konkrétne miesto konania bude včas oznámené. Seminár je pre prihlásených účastníkov zadarmo, včítane pracovných materiálov a občerstvenia. Jedná sa o vzdelávací seminár, nie o predajnú akciu, alebo výstavu. Kapacita sálu je obmedzená, zaistite si svoje miesto zavčasu.

Chcem sa prihlásiť na seminár (prihláška)